Adsense Nasıl Çalışır?

Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
10
Tepkime puanı
2
Puanları
1
Uzmanlık Alanı
Seo
112
Web sitesi sahiplerine sunulan içerikler üzerinden para kazanma fırsatı sunan Adsense metin ve görüntülü reklamlar yaratarak bunu sitenizdeki içeriklerle eşleştirir. Reklam konusunda başarılı etkilerin alınması ve kazanç sağlanması için şüphesiz sitenizin ziyaretçi sayısının artması gerekecektir.Adsense 3 şekilde çalışmaktadır:Reklam alanlarının kullanılır hale getirilmesi,

En yüksek ödemeyi yapan reklamların gösterilmesi,

Ödeme alınması.Adsense diğer reklam ağlarından farklı olarak, kullanıcı tıklamalarına göre ödeme yapar. Otomatik gösterilen reklamlar sitenizdeki içeriklerle ilgili olduğu için doğal bir biçimde ilgi çeker.Adsense Reklamlarının Türünü Seçmek Mümkün Mü?
Adsense reklamları
otomatik reklamlar olduğu için hedef kitlenin göreceği reklamlar da otomatik olarak sunulur.

En fazla hangi reklam ödeme yapıyorsa sitede de o görünür.

Reklamların çeşitli boyutları ve türleri olabilir.

Kendi reklamlarınıza tıklamamalısınız.

Beğenmediğiniz reklamları sitenizden kaldırabilirsiniz.Adsense Hesabından Para Çekme
Adsense hesabınızda belirli bir meblağ biriktiğinde kazancınızı çekebilirsiniz. Bunun için Adsense ödemelerine giriş yapabilirsiniz. Adsense hesabında oturum açarak ödemeler kısmına tıklayın, ödeme yöntemi ekle kısmından banka hesabına havala bölümüne tıklayın.Onayla ve devam et kısmından ilerleyin ve bankanızdan dışardan havale almaya ilişkin talimatları isteyin. Ödemeniz, talimatı takip eden 15 iş günü içinde yapılacaktır. Eğer bu zamana kadar ödemeniz yapılmadıysa, gerekenli bilgileri bankanıza sorarak Google ekibinden destek alın.Swift numarası vermediyseniz ya da alacaklı profilinizle diğer bilgileriniz eşleşmiyorsa, Adsense hesabınızdan verdiğiniz ödeme talimatında sorun yaşayabilirsiniz.Ödeme İptal Olursa Ne Olursa?
Ödeme iptal olursa bu durumu Google’a bildirin. Google Adsense ödeme konusunu iptal edecek ve yeni bir 15 günlük süreç başlayacaktır. Ödemenizin sorunsuz biçimde yapılması için isminiz, banka hesabınızın yurt dışından transfere açık olup olmadığı ve diğer hesap detaylarını kontrol ederek ödeme talep edebilirsiniz.
 
Tepkiler: tex
Üst