Bitcoinin Geleceği Var Mı?

Zeki Aydın

WebmasterWM
Katılım
28 Ocak 2019
Mesajlar
20
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
İzmir
Uzmanlık Alanı
SEO
352

Ünlü kripto para uzmanları yaptıkları değerlendirmeler ile Bitcoin ve doların gelecekteki durumlarını karşılaştırır.

Anthony Pompliano’dan Bitcoin’e Övgü

Kripto para uzmanı Anthony Pompliano dolar karşısında yer aldığı düşünülen Bitcoin’e övgü dolu sözler söyledi. Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi hakkındaki gelişmeler pek çok yatırımcı tarafından yakından takip edilir. İnsanlar yatırımlarında artık yüzünü kripto paralara çevirir. Bu durum da kripto paraların her geçen gün artan bir talep ile karşılaşmasını da ortaya çıkarır. Hatta son dönemlerdeki kripto para piyasasındaki gerileme bile bu yaygınlığı ortadan kaldırmadı. Kripto paraların yüksek bir düşüş oluşturması yatırımcıların gözünü korkutsa da yine yatırımlarını sürdürmeye insanlar devam etti.

Her geçen gün daha fazla kripto para yatırımcısının piyasada bulunması aslında piyasanın tam anlamı ile bilinmesi ile alakalıdır. İnsanlar kripto paralar dünyasına oldukça hâkim olmaya başlar. Bu hâkimiyet nedeni ile de insanların yatırımları hız kazanır.

Kripto para konusunda uzman olan Anthony Pompliano, kripto para piyasasındaki hâkimiyetten bahsetti. Kripto para biriminin dev ismi olan Bitcoin ile doları karşılaştırdı. Bitcoin piyasasına hâkim olunduğu ancak dolar konusunda insanların yeterli bilgiye sahip olmadığını açıkladı. Bitcoin noktasındaki bilginin ise yakın gelecekte dolar yerine geçeceği sinyalini oluşturduğunu belirtti.

Devletler Yerine Kodlara Güvenin

Anthony Pompliano attığı tweet ile konu ile alakalı olarak bir takım ifadelere yer verdi. Özellikle de önceden altına bağlı olan dolar hakkında şuan için net bir bilgi sahibi olunmadığına dikkat çekti.

Doların bilinmezliği karşısında Bitcoin oldukça açık bir sistemdir. Bu nedenle de Anthony Pompliano Bitcoin’i överek artık dolar yerine insanların bunu tercih etmesinin öneminden bahseder. Ayrıca kodlar ile güvence altına alınan Bitcoin’in devlet güvencesinden çok daha iyi olduğunu da belirtir. Blockchain sistemindeki tüm ağların işleyişi matematik temeline dayanır. Buna ek olarak da Blockchain tabanlı sistemler ve kripto paralar çok daha iyi bir seçenek oluşturur. Dolar devletlerin ya da kişilerin durumlarına bağlı olarak gelişme gösterirken; Bitcoin sadece kodlar ile alakalı olarak gelişir. Bu durumda da Anthony Pompliano insanların devletlere nasıl güvenebileceğini sorgular. Bitcoin kaynağı belirli olan bir dijital para iken, doların kaynağı belirsiz olduğu da Anthony Pompliano tarafından vurgulandı. Üstelik Anthony Pompliano bu konuda tek başına da değil. Bir başka ünlü yatırım uzmanı Erik Voorhees de kripto dünyası konusunda Anthony Pompliano ile benzer düşüncelerdedir. Bitcoin’in dolar karşısında daha güvenli bir yatırım aracı olduğunu belirtir.
 
Üst