İnternetten Ufak Paralar Kazanmak İçin 8 Yöntem

Para

WM
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Konum
Adana
Uzmanlık Alanı
Broker
181
Her ay gelir gider dengesini sağlamada zorlanıyor ve ufak ta olsa sermayesiz bir ek gelir elde etmek istiyorsanız internet size akıl almaz para kazanma yolları aralıyor. Şimdi bütçenizi rahatlatacak ve ekstra harcamalarınıza katkıda bulunacak internetten para kazanma yöntemleri nelerdir bakalım.

Google Ödüllü Anketler ile Para Kazanmak
Kısa anket soruları ile kullanıcılarına para dağıtan Google, uygulamayı indirip ankete katılanların sayısının her geçen gün arttığı Google ödüllü anketlerle ek gelir elde etmenizi sağlıyor.

Google Surveys tarafından geliştirilen uygulamayı ücretsiz olarak indiriyor ve kaydolduktan sonra kendinizle ilgili soruları yanıtlıyorsunuz. Genelde haftada bir anket alır ve anket başına 0.30 TL ile 1.50 TL arası değişen fiyatlarla hemen para kazanmaya başlarsınız. Google ödüllü anketlerden kazandığınız parayı gerçek paraya çeviremiyor, Google Play Store’da harcıyorsunuz.

Nasıl Kullanılır?
Henüz 2 yıllık bir geçmişi olan Google Opinion Rewards uygulaması kullanıcıların çok sevdiği bir uygulamadır. Google tarafından yapılan anketlerle Google Play kredisi kazanılır, oyun vs. için harcanır. Uygulamayı akıllı cihazlarda ücretsiz olarak indirebilir, hesabınız onaylandıktan sonra anket sorularını yanıtlayarak Google Play kredisi kazanmaya başlayabilirsiniz.

Geçmişte doldurduğunuz anketlerden kazandığınız parayı görebilir, son harcama tarihine göre Google Play mağazasından krediniz miktarı kadar oyun, kitap v.s satın alabilirsiniz.
 

Para

WM
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Konum
Adana
Uzmanlık Alanı
Broker
Yandex Toloka İle Para Kazanmak
1997 yılında piyasaya sürülen Yandex’in Toloka adı verilen bir para kazanma servisi var. Kullanıcılara ücret karşılığında dağıtılan küçük işlerin tamamlanması ile para kazanılıyor. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında yer alan Yandex Toloka, otomatik olarak gerçekleştirilemeyen işleri kullanıcılara yaptırarak para kazandırıyor. Yandex Toloka servisi sadece Yandex’in verdiği görevleri değil, birçok kuruluş ve şahsın verdiği işleri de yaptırıyor.

Bunlar:
Görsel sonuçlarını karşılaştırmadan görsel arama uygunluğu ve sayfa arama uygunluğuna, arama sorgusu uygunluğundan saha görevleri, kurumsal bilgi veya görsellerin bulunup aktarmasına kadar birçok görevi içeriyor. Toloka’da yer alan bu görevleri yerine getirerek kazanç elde edebiliyorsunuz. Ücretler iş bütünlüğü ve işin zamanına göre değişiyor. Örnek vermek gerekirse; küçük bir veri giriş işlemi yaparak ortalama 0.50 cent kazanabiliyorsunuz. Aktif bir Toloka kullanıcısı ayda 50-100 dolar gelir elde edebiliyor. Özel işlerde bu miktar daha da yükseğe çıkabiliyor.

Yandex Toloka İle Para Kazanmak İçin

Yandex Toloka ile para kazanmak istiyorsanız, toloka.yandex.com.tr adresine girip üye olmanız gerekiyor. Masa üstü ve mobil sürümleri olan uygulama yer alan görevleri seçerek eksiksiz tamamlamalısınız. Elde edilen kazancı aktarmak için Paypal, Skrill, Papara, PrivatBank kartı ve Yandex Money kullanılıyor. Türkiye’de en fazla Papara para çekme yöntemi kullanılıyor. Para çekmek için alt limit ise 1 dolardır.

Stock Resim Satarak Para Kazanmak
Ciddiye alındığında düzenli bir gelir kaynağı olan stock resim satmak, hobi olarak çekilen fotoğraflardan para kazanmayı sağlıyor. Fotoğraf çekmeyi seviyor ve bunu para kazanma aracı olarak kullanmak istiyorsanız stok görseli arayanlar için fotoğraflarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Web siteleri başta olmak üzere dergi, kitap, broşür, ambalaj ve internet reklamlarında çok sayıda hazır görseller görüyoruz. Görsele ihtiyacı olan için zamandan ve paradan kazandıran stock görsel satın alma adeta bir ihtiyaç haline geldi. Bu durumun farkında olanlar ise stock sitelerini kurarak görsellerini satma isteyenlerle ihtiyacı olanlar arasında köprü vazifesi görmeye başladı. Bunlardan en ünlüsü 2003 yılında ABD’de kurulan Shutterstock’tur. Shutterstock halen 100.000’in üzerinde içerik sağlayıcısı ile 1.5 milyondan fazla müşterisinin stock görsel ihtiyacını karşılıyor.

Diğer sitelerden farklı olarak mobil uygulaması olan Shutterstock, Contributer adındaki uygulaması ile içerik sağlayıcılarına ek gelir kazandırıyor.

Shutterstock Kazandırıyor
Yakaladığınız karelerin paraya dönüştüğü stock resim satma sitelerinden olan Shutterstock ile bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız, www.shutterstock.com/tr ye girin ve üye olun. Hesabınızı açtıktan sonra artık fotoğraf yüklemeye başlayabilirsiniz. İster en sevdiğiniz fotoğraflardan başlayın, ister Shutterstock bülteninde önerilen konularda fotoğraflar çekerek yükleme yapın, sonuçta düzenli bir gelir elde etme yolunda ilk adımı atmış olacaksınız. Araştırmalara göre stock fotoğrafçılığından ayda 1000 dolar kazananlar var. Popüler ve talebin yoğun olduğu konularda çektiğiniz fotoğraflarla şansınız çok daha yüksek olacaktır. Önerilen konular üzerinde yoğunlaşmanız gelirinizin daha hızlı artmasını sağlayacaktır.

Toplam kazancınız 500 doları aştığında her görsel indiriminden kazandığınız 0.25 dolar artmaya başlıyor. Hatta fotoğrafınızı indiren kişi Shutterstock abonesi değil veya Shutterstock müşterileri arasında ise kazancınız daha da artıyor. Firma şimdiye dek içerik sağlayıcılarına 500 milyon dolardan fazla ödeme gerçekleştirmiş. Üye olmadan önce “Shutterstock Katılımcı Başarı Kılavuzu” nu okumanızı tavsiye ediyoruz. Kılavuzda fotoğrafları onaylayan editörlerin nelere dikkat ettiğini ve en çok satılan görselleri inceleyerek kazancınızı daha çok arttırabilirsiniz.
 

Para

WM
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Konum
Adana
Uzmanlık Alanı
Broker
Hizmet Satarak Para Kazanmak
Yeteneklerin paraya dönüştüğü bir ortam olan internette hizmet satarak para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Web programcısı, yazar, danışman ve herhangi bir konuda uzmanlığı olan birçok insan hizmet satarak ek kazanç sağlıyor. Yeteneklerinize göre hatırı sayılır para kazanmak için siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Aylık gelir gider dengesini sağlamanın her geçen gün zorlaştığını görüyoruz. Artık insanlar ek gelir elde etmenin yollarını araştırıyor. İnternetten para kazanmanın birçok yolunun olduğu günümüzde yetenekleri doğrultusunda para kazanarak bütçelerini rahatlatanlar hem yaptığı işten keyif alıyor hem de sattıkları hizmet oranında kazanıyor. Yabancı dili olanların çeviri yapmaları veya bildikleri dilde makale yazmaları, bilgisayar programcısı olarak program yazmaları veya uzman oldukları konularda danışmanlık yapmaları bunlardan bazılarıdır.

Profesyonel Hizmet Satarak Düzenli Kazanç Elde Edebilirsiniz
Yeteneğinize güveniyor ve profesyonel bir iş çıkaracağınızı biliyorsanız, müşteri ve tedarikçileri buluşturan web sitelerine üye olabilir ya da Upwork veya 99Designs gibi siteleri kullanabilirsiniz.
SEO uyumlu, özgün ve kaliteli makaleler yazan yazarları ile seçkin müşterilere içerik sağlayan yazkazan.net düzenli gelir elde edebileceğiniz bir sitedir.

Upwork ve 99Designs platformlarında oyun ve film çevirisinden e-ticaret platformu oluşturmaya, şirket logosu hazırlamadan grafik hizmetlerine kadar onlarca profesyonel hizmet kategorisi bulunuyor. Grafik, kodlama ve yazılım konusunda iyiyseniz denemelisiniz.

Uygulama İndirerek Para Kazanmak
Akıllı cihazların hayatımızda önemli bir yer edindiği günümüzde artık bazı mobil uygulamalarla para kazanılıyor. İster öğrenci, ister çalışan veya ev hanımı olun, cep telefonunuza indireceğiniz uygulamalarla ek gelir elde edebilirsiniz. Android ve IOS platformlarında uygulama indirerek para kazanabileceğiniz popüler uygulamaları anlatarak nasıl ek gelir elde edebileceğinizi hemen anlatalım.

Wild Wallet
Uygulamayı cep telefonunuza indirerek videoları izliyor ve önerilen oyunları indirerek para kazanıyorsunuz. Biriken paranızı ister PayPall hesabınıza aktarın, isterseniz de Steam ya da Google Play’de kullanın.

Cash For Apps
Uygulama yükledikçe kazandıran Cash For Apps, 300 puanı 1 dolar olan ve puanların birçok platformda hediye puanı olarak kullanıldığı bir uygulamadır. Arkadaşlarınızı davet ettiğinizde ise ekstra puanlar kazanıyorsunuz.

Whaff Rewards
Oyun oynayarak para kazanmak istiorsanız Whaff Rewards tam aradığınız uygulamadır.

Tapporo

Düzenli gelir getiren en güvenilir mobil uygulamalardan biridir. Tapporo.com a 0.60 dolar karşılığı üye olabilir, arkadaş önererek hemen nakit para kazanabilirsiniz.

Düzenli gelir getiren en güvenilir mobil uygulamalardan biridir. Tapporo.com a 0.60 dolar karşılığı üye olabilir, arkadaş önererek hemen nakit para kazanabilirsiniz.

MintCoins

Az da olsa ek kazanç sağlamak istiyorsanız, yavaş ödül kazandırmasına rağmen alt ödeme limiti 1 dolar olan MintCoins’i denemelisiniz. Uygulamayı her yönlendirdiğiniz arkadaşınızdan da 0.25 dolar kazanacaksınız.

Marka İsmi Bularak Para Kazanmak
Belki de daha önce hiç duymadığınız bir para kazanma yöntemi olan marka ismi bularak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yeni açılan bir mekâna şirket ismi, slogan veya marka ismi bulabilir, kendi buldukları marka ismini yetersi bulanlara “benim daha iyi bir fikrim var” diyerek kazanç elde edebilirsiniz. Bu alanda yaratıcılık yeteneğinize güveniyor ve keyifli bir şekilde para kazanmak istiyorsanız;

Hayal Gücünüz Genişse Marka İsmi Bularak Para Kazanabilirsiniz
İnsanların duyduğunda etkileneceği marka isimleri bulmada yetenekli iseniz firmaların dikkati üzerinizde olacaktır. Çarpıcı ve sihirli kelimeleri bulmak hayal gücü gerektirir. Squadhelp gibi web siteleri marka, şirket ismi ve slogan arayanlarla fikir üreticilerini bir araya getiriyor. Dünya genelinde marka ismi bularak para kazananları bilmek belki hayal gücü geniş biri olarak sizi motive edebilir.

Backlink Satarak Para Kazanmak
Uzun vadede kayda değer kazançlar sağlayan backlink satarak para kazanma işi blog ve web siteleri üzerinden gelir sağlayacağınız bir yöntemdir. Kendi web siteniz veya bloğunuzdan belli bir ücret karşılığı diğer bir web sitesine link veriyorsunuz. Siteniz ne kadar kaliteli ise backlink satışı yapma şansınız o kadar yüksektir. Çünkü backlink backlink alacak olanlar ilk önce sitenizin kalitesine bakacaktır. Kaliteli bir web sitesi oluşturmak veya hali hazırdaki sitenizin kalitesini iyileştirmek bir süreçtir. Ama sonuçta backlink satışı yaparak gelir elde edebileceğinizi bilmelisiniz.

Sitenizin Kalitesi Backlink Satış Fiyatını Belirler
Özgün, etkileyici, kullanıcı dostu ve kaliteli bir siteniz varsa backlink fiyatınız da ona göre yüksek olacaktır. Sitenizin özgün olması ziyaretçi sayısının fazla olması demektir. Bu da backlink alıcısı için sitenizi cazip hale getiriyor. Kopya siteye verdiği ücretle sizin sitenize backlink için verdiği ücret elbette ki farklı olacaktır.

Backlink verirken dikkate etmeniz gereken şey, aynı sektörde olanlara backlink vermemektir. Hizmet alanınızın aynı olduğu bir firma için backlink vermek o firmanın sizin sitenizin üstünde kalması demektir.

Backlink satarak para kazanmak istiyorsanız sitenizi güncel tutun. Kendiniz içerik üretemiyorsanız makale tedarikçilerinden özgün ve seo uyumlu içerikler satın alabilirsiniz.
İster backlink satışı ister başkaları için aracılık yapın, uzun vadede backlink satışı ile kazancınızı katlayabilirsiniz.

Eskileri Satarak Para Kazanmak
Sizin için eski olan ya da kullanmadığınız eşyalar başkaları için marjinal faydası yüksek eşyalar olabiliyor. Eski ya da kullanılmış eşyalar yenilerine göre çok daha ekonomiktir. Çalıştığı, işe yaradığı ve kullanılabilir durumda olduğu müddetçe diğerleri için fiyatı ile caziptir. Tüketmeyi çok seven bir millet olarak daha eskimeden yenilerini alıyoruz. Hatta gıcır-gıcır cep telefonumuz dururken son model telefonlara gözümüzü dikiyoruz. Bu sadece basit bir örnek.

Kullanmadığınız Eşyaları Nasıl Satabilirsiniz?
Öncelikle bir liste yapmalısınız. Kullanmadığınız ve evinizde fazlalık olan elden çıkarmak istediğiniz eşyalarınızı listeleyin. Bunun için mutfaktan başlayarak tüm odaları tek-tek gezin. İnanın ne kadar çok kullanmadığınız eşya, araç ve gereç olduğunu böylelikle daha iyi göreceksiniz. Hatta varsa deponuza, arabanıza ve garajınıza da bakın. Sadece kendinizin değil anne babanızın ve arkadaşlarınızın evini de izin alarak gezebilir ve kullanmadıkları eşyaları alabilirsiniz. Bunları satmak için ikinci el eşya satan dükkânları ve interneti kullanmalısınız. Ya da kendi siteniz üzerinden bu eşyaları satışa çıkarabilirsiniz.
 
Tepkiler: tex
Üst